آرایش و زیبایی پزشکی و سلامت تفریحی ورزشی خدمات رستوران ها و کافی شاپ علمی آموزشی کالا لوازم خانگی مد و پوشاک مسافرتی گردشگری نرم افزار هنر و تئاتر
صفحه نخست > مقاله های زرین تخفیف > علمی آموزشی > 10 تا از بهترین آموزشگاه های عکاسی تهران
10 تا از بهترین آموزشگاه های عکاسی تهران

10 تا از بهترین آموزشگاه های عکاسی تهران

شاید هیچگاه در تاریخ اهمیت عکاسی به اندازه الان نبوده باشد. در حال حاضر تصاویر نقش بزرگی در زندگی ما ایفا می‌کنند. عکاسی را می‌توان تلفیقی از هنر، صنعت و علم دانست. در واقع عکاسی به عنوان یک پدیده علمی به دنیا عرضه شد، بعدها عکاسی به شکل صنعت توسعه یافت. ولی تثبیت عکاسی و ارزش آن در حال حاضر را می‌توان مدیون هنر دانست. عکاسی در اکثر زبان جهان به فتوگرافی شناخته می‌شود که به معنی ثبت و نگارش نور است.

به طور کلی می‌توان نتیجه هر عکاسی را بر اساس مهارت و هنر وی دانست. در واقع ترکیب عناصر زیباشناسی در عکاسی است که ارزش کار انجام شده را تعیین می‌کند. ترکیب‌بندی مناسب به عکاس کمک می‌کند تا ایده خود را به بهترین شکل بیان کند. یک عکاس خوب باید خصوصیاتی نظیر ریز بین بودن، نکته‌سنجی و تفکر خلاق را داشته باشد و با هدف و دغدغه ای سوژه‌های خود را برای عکاسی مشخص کند. اما در کنار تمام این خصوصیات می‌توان مهارت و دانش کافی در روش‌های مختلف عکاسی را نیاز هر عکاسی بدانیم. ما در این مطلب سعی داریم تا با معرفی بهترین آموزشگاه های عکاسی تهران و تخفیفات آن در وب سایت زرین تخفیف, شما را در انتخاب گزینه‌های مناسب آموزشی یاری دهیم تا شما بتوانید بهترین آموزش‌های لازم را در مورد این تخصص ویژه دریافت کنید.

کلاس عکاسی:

کلاس-عکاسی

در حال حاضر با گسترش تکنولوژی نوین عکاسی و البته سهولت بیشتر عکاسی برای افراد مبتدی، ما بیشتر از هر زمان دیگر شاهد وجود عکس‌های با کیفیت پایین گاها نامفهومی هستیم که در بیان هدف عکاس خود کاملا ناتوان هستند. این موضوع بیشتر از هر چیزی به دلیل‌عدم دانش کافی در مورد عکاسی است. در اصل نباید گول سادگی فرآیند عکاسی در دنیا امروز را بخوریم، عکاسی قطعا یک فعالیت تخصصی است که با آموزش و تمرین و البته مطالعه مناسب، بهبود و گسترش می‌یابد.

کلاس‌های آموزش عکاسی به شما کمک می‌کند تا با تمرکز بر تکنیک مختلف عکاسی، بتوانید روش خود را بیابید. هر چند که نمی‌توان از تأثیرات مطالعه و تمرین برای بهبود مهارت‌های عکاسی چشم پوشی کرد، اما آموزش مناسب عکاسی شما را از سردرگمی‌های اطلاعات غیر متمرکز و هدفمند و تمرین‌های غیر کارشناسی نجات می‌دهد. بعلاوه شما در کلاس آموزش عکاسی می‌توانید از نظرات یک کارشناس حقیقی عکاسی در مورد کارهای خود و روند بهبود آن‌ها کمک بگیرید.

آموزش در استودیوهای عکاسی:

آموزش-در-استدیوهای-عکاسی

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که آموزش از استودیوهای عکاسی برای آن‌ها مناسب تر از حضور در کلاس‌های آموزشی است. در وحله اول باید بدانید که شما برای آموزش مناسب در استودیوهای عکاسی، باید پیش زمینه و اطلاعات خوبی در مورد عکاسی داشته باشید. بعلاوه آموزش در این استودیوها با توجه به نوع کار آن‌ها، کاملا متمرکز بر یک حوزه خاص از عکاسی است و شما از امکان آموزشی کامل و جامع در این استودیوها برخوردار نیستید. همچنین بعضی از صاحبان این استودیوها علاقه به آموزش مناسب به کارآموزان خود را ندارند. همچنین شما در این استودیو از آموزشی هدفمند و اصولی برای یادگیری برخوردار نیستید. البته آموزش در این استودیوها باعث می‌شود تا شما با فضای کاری یک عکاس به خوبی آشنا شوید.

خصوصیات یک کلاس آموزشی مناسب عکاسی:

خصوصیات-یک-کلاس-آموزشی-مناسب-عکاسی

در وحله اول استاد یک کلاس آموزشی مناسب عکاسی دارای توانایی‌هایی نظیر مهارت‌های محتلف فنی و عملی در عکاسی، خلاقیت و دید هنری (مثلا تعیین زاویه مناسب عکسبرداری)، داشتن سرعت عمل، آگاهی در مورد آخرین پیشرفت‌ها وجدیدترین فناوری‌های حوزه عکسبرداری است و قدرت مناسبی در انتقال اطلاعات و ایجاد انگیزه در هنرآموزان خود را دارد. بعلاوه در یک کلاس مناسب آموزش عکاسی باید استفاده از نرم افزارهای مرتبط با عکاسی، آموزش اصولی مهارت‌های محتلف فنی و عملی در زمینه عکاسی و البته توانایی عکاسی تجاری و بازاریابی آموزش داده شود.

نباید فراموش کرد که فضای آموزشی چه نقش تاثیرگذاری در فرآیند آموزشی افراد دارد، لذا ایجاد یک فضای مناسب آموزشی و تاثیر گذار نیز یکی از خصوصیات مهم کلاس‌های آموزشی است. همچنین منابع آموزشی نیز باید بر طبق آخرین متدهای آموزشی و تکنولوژی‌های روز دنیا تدوین شده باشد.

نکته مهمی که برای یک کلاس آموزشی مناسب عکاسی ضروری است، یک استاد پیگیر برای دنبال کردن روند کاری هنرآموزان است. لازم به ذکر است که مطالب و آموزش‌های ارائه شده باید متمرکز به بهبود قابلیت‌های فعلی هنرآموزان باشد. همچنین این مطالب و آموزش‌ها باید کاملا متمرکز و هدفمند ارائه شوند و کلاس باید عاری از هرگونه اضافه گویی در روند آموزشی باشد.

 دوره های آنلاین آموزشی:

دوره-های-آنلاین-آموزشی

در حال حاضر برخی از آموزشگاه‌های معتبر عکاسی و همچنین برخی از مراکز آموزش آنلاین شرایط را برای هنرجویان ایجاد کرده‌اند تا در دوره‌های آنلاین آموزشی شرکت کنند. این دوره‌های آنلاین به هنرجویان این امکان را می‌دهد تا وقت خود بهتر مدیریت کنند و البته هزینه‌های آن کمتر از دوره‌های حضوری کلاس آموزش عکاسی است. البته این دوره‌ها طرفداران و مخالفان خاص خود را دارد. مخالفان این دوره‌های آموزشی عنوان می‌کنند که امکان آموزش مناسب در این دوره‌های آموزشی وجود ندارد.

کلاس‌های آموزش عکاسان جوان:

این آموزشگاه در تهران دارای ۴ شعبه در تجریش، شهرری، تهرانپارس و خیابان انقلاب است، همچنین شعبه اصلی این مرکز آموزشی در خیابان انقلاب، ابتدای بهار جنوبی، مجتمع اداری تجاری بهار، طبقه دهم واحد ۷۶۳ واقع شده است. شما برای ارتباط با پرسنل این مرکز می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۷۷۶۱۶۸۸۰-۰۲۱۷۷۶۲۱۹۶۶ تماس بگیرید. این مرکز هنری با ارائه آموزش‌های خود با هزینه ای نسبتا منصفانه، بعد از پایان دوره برای هنرآموزان گواهی پایان دوره معتبر صادر می‌کند.

در این مرکز شما می‌توانید در مواردی نظیر آموزش عکاسی، زیبایی‌شناسی و فلسفه عکاسی، شناخت نور، منابع نور و نورپردازی، عکاسی معماری، فوتوژورنالیسم، ترکیب ‌بندی در عکاسی، عکاسی تبلیغاتی، عکاسی مستند، نقد عکس، عکاسی از طبیعت و عکاسی پرتره آموزش ببینید.

از خصوصیات این مرکز می‌توان به رفتار مناسب پرسنل، هدفمندی دوره ها، تجهیزات آموزشی و البته فضای خوب و مناسب آموزشگاه اشاره کرد.

همچنین این مرکز دارای استانداردهای آموزشی نظیر امکانات مولتی مدیا، پشتیبانی آموزشی، استعدادیابی، ارائه مدرک و فضای مناسب جهت ایده‌پردازی و خلاقیت به هنر آموزان ارائه می‌گردد.

کلاس‌های عکاسی مجتمع فنی:

شما در این آموزشگاه شناخته شده می‌توانید در کلاس‌های مختلفی هنری در زمینه‌های گوناگون شرکت کنید. اما حتی با وجود پشتاز بودن این مرکز در آموزش‌ها و استانداردهای بالای آموزشی این مرکز، مدرک ارائه شده این آموزشگاه در خارج از ایران معتبر نیست. همچنین شهریه‌های کلاس‌های این آموزشگاه کمی بالا و غیر معقول ارزیابی می‌گردد.

این مرکز هنری در بلوار میرداماد، نرسیده به میدان محسنی، بین خیابان رازان شمالی و آزیتا، جنب بانک ملت، پلاک ۸۳ واقع شده است و شما برای تماس با این مرکز می‌توانید با شماره ۰۲۱۲۲۲۲۲۸۱۶ تماس بگیرید.

 اسکیلرن دانشگاه صنعتی شریف:

در حال حاضر دوره‌های آموزشی عکاسی و فتوشاپ در دانشگاه صنعتی برگزار می‌گردد که دارای بازده خوبی برای هنرجویان است. دانشگاه صنعتی شریف در این دوره‌ها علاوه بر آموزش با ارائه مدرک معتبر دو زبانه از دانشگاه شریف، امکان شرکت مجدد در این دوره در صورتیکه مهارت‌های لازم را به درستی فرانگرفته باشید، وجود اساتید باتجربه و نام آشنا، فراهم کردن خوابگاه برای افراد ساکن شهرستان‌ها، معرفی هنرجویان به فروشگاه بزرگ و معتبر برای خرید دوربین و تجهیزات جانبی با بهرمندی ازتخفیف خوب و البته پشتیبانی از دوره‌های آموزشی تا چند ماه بعد از برگزاری را برای شرکت کنندگان فراهم می‌کند.

این مرکز آموزشی در خیابان آزادی در دانشگاه صنعتی شریف قرار دارد. شما برای ارتباط با این مرکز آموزشی می‌توانید با شماره ۰۲۱-۶۶۱۶۶۲۰۷ تماس بگیرید.

 کلاس‌های آموزش عکاسی امیر بیان فر:

این آموزشگاه در شمال، غرب و شرق تهران شعبه دارد. اما شعبه اصلی آن شمس آباد، میدان دکتر بهشتی، خیابان شهید کرد واقع شده است. این مرکز دارای استانداردهای آموزشی نظیر استعدادیابی مناسب، درک زیبایی‌شناسی و فلسفه عکاسی، آموزش ترکیب‌ بندی در عکاسی، پشتیبانی آموزشی، ایده‌پردازی و خلاقیت و البته امکانات مولتی مدیا گسترده است. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های دوره ارائه شده توسط این آموزشگاه، پذیرش تعداد هنرجویان کم برای هر دوره است. در دوره‌های آموزشی این آموزشگاه مواردی نظیر آموزش عکاسی، شناخت نور، منابع نور و نورپردازی، عکاسی مستند، عکاسی تبلیغاتی، عکاسی از طبیعت، عکاسی پرتره، فوتوژورنالیسم، نقد عکس و البته عکاسی معماری به هنرجویان آموزش داده می‌شود. نکته اصلی این آموزشگاه، هزینه بالای شرکت در دوره‌های آن است. شما می‌توانید با شماره ۲۱۲۲۳۰۶۶۱۰-۰۲۱ با این آموزشگاه تماس بگیرید.

کلاس‌های آموزش عکاسی کیش مهر:

این آموزشگاه با ارائه دوره‌های متنوع آموزشی با هزینه‌های کم، مکانی مناسب را برای آموزش هنرجویان فراهم می‌کند. این مرکز هنری در تهران خیابان ولیعصر، بالاتر از چهار راه طالقانی، جنب بانک پارسیان، پلاک ۱۵۸۵ قرار دارد و شما می‌توانید با شماره ۲۱۸۸۹۷۲۹۲۶-۰۲۱ با این آموزشگاه تماس بگیرید.

 کلاس‌های آموزش عکاسی صنعت و معدن:

سوابق تحصیلی و فعالیت‌های اجرایی اساتید از یک سو و وجود فضا و تجهیزات و البته امکانات قابل قبول در دو استودیو نورپردازی مجزا برای عکاسی از سوی دیگر، می‌تواند تضمین کننده آموزش مناسب هنرجویان در این مرکز باشد. همچنین باید بدانید که این آموزشگاه، تنها مرکز آموزشی مورد تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت در کشور است. این مرکز آموزشی در فلکه دوم صادقیه، بلوار آیت الله کاشانی، خیابان لاله شمالی، پلاک ۵۴ ساختمان قرار دارد و شما می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۴۶۰۹۴۱۱۸-۰۲۱۴۶۰۹۴۱۱۷-۰۲۱۴۴۱۱۱۲۲۹ با این آموزشگاه تماس بگیرید.

آموزشگاه آموزش‌های هنر- تصویرگران پویا اندیش:

این آموزشگاه با قدمت ۲۹ساله، آموزش‌های تخصصی خود را به هنرجویان ارائه می‌کند. نکته قابل توجه در این آموزشگاه را می‌توان دیدگاه مناسب تجاری موجود در دوره‌های آموزشی آن دانست. همچنین در دوره‌های آموزشی این مرکز هنری، توجه خاصی به آموزش نرم‌افزارهای تخصصی وجود دارد. این آموزشگاه در پاسداران، ابتدای گلستان سوم، ساختمان ۱۲۰واقع شده است و شما می‌توانید با شماره‌های ۰.۰۵ ۵.۲۲ ۵۸.۵۸۷ ۲۲ (۰۲۱) جهت ارتباط با این آموزشگاه تماس بگیرید. همچنین شما می‌توانید با شماره تلفن 60 73 973 0912 در واتس آپ با این مرکز در ارتباط باشید.

 مرکز دیدنگار:

این مرکز در تهران خیابان انقلاب خیابان بهار جنوبی مجتمع بهار طبقه پنجم اداری واحد ۶۱۸ واقع شده است و شما می‌توانید با شماره ۷۷۶۱۴۴۱۲-۰۲۱ و یا ۰۹۳۸۶۵۷۵۰۳۴ با این مرکز در ارتباط باشید. یکی از خصوصیات این مرکز ارائه خدمات گوناگون به صورت تخصصی در زمینه آموزش عکاسی است. تمرکز اصلی دوره‌های آموزشی این دوره نیز بر خود اشتغالی هنرجویان این دوره آموزشی است. برای مشاهده این مرکز کلیک کنید.

آموزشگاه هنرهای تجسمی قدیمی:

در این آموزشگاه دوره‌های متنوع آموزشی نظیر تورهای عکاسی، آموزش تخصصی ویرایش عکس، آموزش مناسب نرم‌افزارهای نظیر فتوشاپ و ساخت آلبوم عکس دیجیتالی برای هنرجویان ارائه می‌گردد. این مرکز آموزشی در خیابان انقلاب، دروازه دولت، بن‌بست فیات، پلاک ۴، واحد ۲ واقع شده است و شما می‌توانید با شماره ۰۹۳۹۲۵۱۵۴۹۶ با این مرکز در ارتباط باشید. این مرکز با ارائه کلاس‌های آموزشی مانند دوره‌های آموزشی عکاسی تبلیغاتی و صنعتی و نگاه عکاسانه سعی دارد تا به بهترین شکل صفر تا صد عکاسی را به هنرجویان آموزش دهد.

 آموزشگاه عکاسی حرفه‌ای:

این آموزشگاه دورهای جامع، متنوع و کاملا تخصصی را برای عکاسی به هنرجویان ارائه می‌کند. علاوه بر این هنرجویان این آموزشگاه سابقه حضور موفق در رویدادهای مرتبط با عکاسی را دارند. شما می‌توانید جهت ارتباط با این آموزشگاه با شماره ۰۲۱۸۸۱۰۶۱۴۲ تماس بگیرید. چنانچه شما با خودرو شخصی بخواهید به این آموزشگاه مراجعه کنید، می‌توانید به آدرس خیابان ولی عصر، روبروی خیابان بهشتی، خیابان اکبری، روبروی کوچه ۲۵ و پلاک ۶۱ بروید و چنانچه شما بدون خودرو شخصی می‌خواهید به این آموزشگاه بروید، می‌توانید به آدرس خیابان ولی عصر، مقابل پارک ساعی، بالای پله چهارم (ایستگاه اتوبوس آبشار)، خیابان اکبری، روبروی کوچه ۲۵ و پلاک ۶ مراجعه کنید. نکته مهم درباره این آموزشگاه ارائه گواهی معتبر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به هنرجویانی است که موفق به اتمام دورهای آموزشی و کسب موفقیت در آزمون کتبی و شرکت در ژوژمان پایان دوره است.

شاید در حال حاضر دیدگاه عموم مردم این باشد که آموزش در حوزه عکاسی لازم نیست و گرفتن عکس‌های خوب و با کیفیت اصلا سخت و دشوار نخواهد بود. اما باید بدانید که رقابت در این حوزه هنری به شدت بالا است و نداشتن تخصص و مهارت لازم باعث‌ عدم موفقیت شما خواهد بود. البته در عکاسی خلاقیت عکاس حرف اول را می‌زند، اما درک درست از موقعیت‌های مختلف نظیر سوژه، نور، ترکیب‌ بندی رنگ در تصاویر و... همراه با خلاقیت به شما کمک می‌کند تا تصاویری زیبا و با کیفیت ایجاد کنید. پس نباید هیچوقت تاثیر آموزش مناسب را نادیده گرفت.

اولین نفری باشید که نظر می‌دهید افزودن نظر +
برچسب های مرتبط

آگهی های مشابه 10 تا از بهترین آموزشگاه های عکاسی تهران